Високопроизводителните екипи (High-performing teams) са групи от хора с определена специализация и допълващи се умения, които са фокусирани върху конкретни цели и които постоянно работят заедно, правят иновации и постигат блестящи бизнес резултати.
Такива екипи имат силно чувство на отговорност за постигането на екипните цели. Членовете на екипа проявяват високо ниво на взаимно доверие един към друг.
Високопроизводителните екипи също са познати под името самоуправляващи се екипи, екипи с преплетени функции и суперекипи.
Дотук всичко изглежда ясно, обаче практиката показва, че повечето от екипите, които работят в IT организациите, не са високопроизводителни.
За това как да се повиши производителността у служителите, къде е скрит проблема, какви са методите за „лечение“ може да ви помогне професионалист в IT областта, който знае как да разпознава проблемите, които съществуват в екипа и да предложи приложими техники за покачване на производителността у служителите.
Ключът към успеха на една IT организация са нейните служители. Колкото по-високопроизводителни са хората в организацията, толкова по-големи бизнес цели организацията може да постигне.
Преминавайки този курс, IT организацията получава:Умение, което почти всяка организация търси в новодошлия кандидат за работа е умението за работа в екип.
Ако сте експерт в определена област и бъдете поканен(а) на работа в голям проект, който включва и други експерти, много е важно да знаете как да работите успешно в този екип.
Преминавайки този курс, вие ще:Обучението е подходящо за организации, които искат да постигат блестящи бизнес резултати и висока удовлетвореност на служителите от работата.
Продължителност: 1 ден
Часове на провеждане: 09:00 – 16:30
Език на провеждане: български
По време на обучението ще разгледаме проблематичните области, свързани с постигането на екипната ефективност, и ще отговорим на следните въпроси:
1. Какво е екип и екип ли сме наистина?
2. Как да подобрим представянето на екипа?
3. Важността на доверието и психологическата сигурност.
4. Как да подхождаме към несъгласията и конфликтите в екипа?
5. Как да насърчим инициативността и ангажираността в екипа?
6. Как се създават самоорганизирани екипи и какви са спецификите им?
7. Как да се фокусираме върху резултатите, които искаме да постигнем?
Всяка тема включва дискусии и упражнения.
Младен започва кариерата си в софтуерната индустрия през 2004 г. Той е експерт в управлението на продукти, проекти и екипи със силен фокус върху ползотворното прилагане на гъвкави методологии като Scrum и Design Thinking. В първите 7 години от кариерата си работи като Java разработчик и софтуерен консултант. От 2010 година насам разширява опита си с роли в управление на проекти, екипи и продукти. Заема ролята на Scrum Master, Product Owner, Product Manager, Software Engineering Manager.
Опитен инженерен професионалист с MBA с фокус върху Business Excellence. Опитът му включва наемане, мотивиране и управление на софтуерни инженери, провеждане на обучения и коучинг, комуникация с клиенти и партньори, част от Fortune 500 компании.
Работата му като софтуерен инженер и дългогодишното тясно взаимодействие с бизнеса предпоставя неговата комплексна гледна точка върху изпълнението на проектите и работата със заинтересованите страни. Той умее да предоставя различни примери и да предизвиква задълбочен анализ на сложни практически казуси в дискусии с курсистите. За 4 години преподаване в учебния център New Horizons Младен е обучил над 370 курсисти.
* Цената е без ДДС.